درباره ما

Instagram
 
آخرین مطالب
نوشته شده در  عجايب فـــــضا در قرآن


افسانه سال 2012

  

سوال های زیادی درمورد سال 2012 مطرح می شود و اینکه دانشمندان گفته اند در این سال طوفان های خورشیدی سهمگین و نابود کننده ای شکل خواهد گرفت و سیاره ای بزرگ به زمین برخورد خواهد کرد ....

اخبار اغراق آمیز

خبری علمی  (که ارتباطی نیز به علم ندارد)، به صورت گسترده در سایت های خبری و غیر خبری منتشر شده است که خلاصه ی آن به شرح زیر است:

"مجله نيوساينتيست آمریکایی که مختص در علوم و تکنولوژی است گزارشی علمی منتشر کرد که نتیجه ی کار گروهی از دانشمندان است. و در آن تاکید می شود در یکی از روزهای پایانی سپتامبر سال 2012 طوفان خورشیدی ویرانگری به زمین برخورد خواهد کرد، که می تواند شرایط حیات در کره زمین را به دوران قرون وسطی برگرداند. دانشمندان دلیل این طوفان را جدا شدن ذرات باردار از خورشید و برخورد آنها با زمین و حلقه ی اطراف آن  ذکر کردند.

آنها همچنین می افزایند که از نشانه های این طوفان این است که هاله های آتشین آسمان را فرا خواهد گرفت

بدنون شک این خبر از لحاظ علمی دقیق نیست، چرا که نظر شخصی یکی از دانشمندان است که به برهان و دلیل علمی نیز تکیه ندارد. در حقیقت این دانشمند هیچوقت نگفته بود که استناد او در ذکر این پیش بینی ها به چه بوده است ؟ و چگونه طوفان خورشیدی که دوره ای می باشد و همیشه نیز رخ می دهد می تواند زمین را نابود کند ؟ و چگونه این ذرات الکتریکی باردار می توانند به جو زمین نفوذ کنند ؟ حال آنکه 5 میلیارد سال از عمر خورشید می گذرد و میلیون ها طوفان خورشیدی در طول زمان نیز در آن رخ داده است....

قیامت 2012 نظریه ای واهی...

سایت CNN این خبر را در مورد سال 2012 اعلام کرد و افزود: در حالی که در ذهن مان پیش بینی های مربوط به سال 2000 می گذرد ..احتمالاتی در مورد نهایت تاریخ در سال 2012 در حال بروز است. بعضی شروع سال 2012 را آغاز عهدی جدید می دانند . در حالی که بعضی آن را  بدون شک نهایت تاریخ می دانند . و این چیزی است که بسیاری از کتب نیز آن را ذکر کردند. حتی بعضی از سایت ها قسمتی را به شمارش معکوس تا رسیدن به تاریخ  21 دسامبر 2012 ( جمعه 1 دی 1391) اختصاص دادند.

این تاریخ اشاره به پایان زندگی در نزد تمدن مایا دارد که 5126 سال از عمر آن می گذرد. تمدن مایا همواره  با علاقه شان به علم فلک شناخته شده هستند. البته تا الان دلیل اختیار این روز  بعنوان تاریخ پایان عصر بشر از سوی مایا، ناشناخته است. واین امر سبب ظهور نظریاتی در مورد پایان زندگی زمین شد.

دیوید استورات مدیر مرکز میسو آمریکا در دانشکاه تگزاس می گوید: بسیاری از مردم اعتقاد دارند که روز قیامت همان تاریخی است که تمدن مایا آن را ذکر کرده است، در صورتی که حقیقت این نیست و هیچ یک از حکمای مایا این امر را ذکر نکرده است.

در طرف اگر عدد 2012 را در هر یک از جستجوگرهای وب وارد کنید، ملاحظه خواهید کرد که بسیاری از سایت ها به این امر پرداختند . بعضی از سایت ها چگونگی نجات در این روز را بیان کردن، بعضی دیگر نیز توصیه هایی در مرود چگونگی پوشش در روز موعود و بعضی دیگر نیز لباس هایی را به فروش می رسانند که بر روی آنها« 2012روز قیامت » نوشته شده است.

بعضی از مردم می گویند که در آن روز زمین شروع به چرخش عکسی (یعنی خلاف جهت معمول) خواهد کرد و طوفان های خورشیدی ، فوران آتش فشان ها و ذوب یخ ها زمین را فرا خواهد گرفت در کل اگر مجموع حوادث ذکر شده برای آن روز را مرور کنید شباهت زیادی بین آن و فیلم های هالیوودی خواهید داد. البته هالیوود نیز بیکار ننشسته و فیلم مربوط به سال 2012 را تولید کرده است که شما هم حتما مشاهده کردید.

در عالم کتاب نیز صدها کتاب که عنوان 2012 را یدک می کشند منتشر شده است.و کتابخانه ها هنوز در انتظار نشر تعداد بسیار زیادی از آنها در چند ماه آینده به سر می برند. یکی از این کتاب ها Apocalypse 2012 می باشد. لورنس جوزیف در این کتاب مجموعه ای از احتمالات را ارایه کرده است که ممکن است در آن روز رخ دهند. هر چند جوزیف اعتقاد دارد که آن روز پایان زندگی بر روی کره ی زمین نخواهد بود.

گفته می شود که در روز 21 دسامبر سال 2012 مصادف با جمعه 9 دی 1391، روز منقلب شدن خورشید در فصل زمستان است. همچنین این روز شاهد موازات خورشید با کهکشان راه شیری خواهد بود.

حقیقت امر چیست؟

اگر به سایت سازمان فضایی آمریکا ناسا مراجعه کنیم، مشاهده خواهیم کرد که آنها خبری عادی در مورد طوفانی خورشیدی منتشر کردند که به صورت دوره ای هر 11 سال یک بار اتفاق می افتد. در سال 2012 نیز این طوفان بوقوع خواهد پیوست البته با معدل 50 تا 30 درصد قویتر از دوره ی قبل و این امر بسیار طبیعی است.

و دقیقا نکته ی مهم در اینجا نهفته است. کسانی که به اسطوره پردازی های مایا ایمان دارند بین پیش بینی مایا و این خبر علمی توافق دیدند و از این امر جهت ترویج افکار خود بهره بردند... سال آینده نیز دروغ این منجمان را به اثبات خواد رساند، دلیل این امر نیز روشن است و آن اینکه در بازتاب این خبر مبالغه و مغالطه ی بسیار زیادی صورت گرفته است.

پیش بینی های مرکز غلاف جوی UCAR

دانشمندان در مرکز UCAR تونستند طوفانی که در سال 2012 رخ خواهد داد را پیش بینی کنند را پیش بینی کنند. آنها می گویند که اینگونه طوفان ها هر 11 سال یک بار رخ می دهند و شاید سبب از کار افتادن بعضی از ماهواره های فضایی و شبکه های برقی و مخابرات شوند و این بسبب عبور بعضی از ذرات داری بار الکتریکی ار جو زمین می باشد

اگر در سخنان دانشمندان ناسا تامل کنیم خواهیم دید که آنها از دوره ی خورشیدی سخن گفتند که حدود50% از دوره ی قبل از آن قویتر است و بعضی از آثار جانبی را نیز به همراه خواهد داشت. با دقت در نمودار بالا خواهید دید که دوره بعدی در سال 2012 رخ خواهد داد و از دوره قبل نیز قویتر خواهد بود ( مشاهده کنید که چگونه این دوره هر 11 سال رخ می دهد و هر دوره میزان قوت و ضعف آن تغییر می کند). خطوط قرمز شدّت طوفان را بیان می کند. اگر کمی دقت کنید مشاهده خواهید کرد که در سال 1958 طوفانی خورشیدی رخ داده است که از طوفانی که در سال 2012 رخ خواهد داد نیز قویتر بوده است.

ناسا این ادعا ها را رد می کند

دیوید مورسون متخصص علوم فضایی در سازمان ناسا تاکید می کند که شایعات مربوط به دسامبر سال 2012 هیچگونه واقعیتی ندارند و تنها یک دروغ بزرگ است. او همچنین احتمال اصابت سیاره ای مجهول به زمین را نفی کرده است. او همچنین مردم را به لذت بردن از وقت خود در آن تاریخ دعوت کرده است . این سخنان او در راستای اطمینان بخشی ناسا به مردم جهان است.ناسا در سایت خود صفحه ای را به رد شایعات و پیشگویی های بی پایه اختصاص داده است.

دانشمندان ناسا تاکید دارند که آنچه سایت ها آن را منتسب به تمدن مایا می کنند وبه آن می پردازند شایعه ای بیش نیست . آنها در مورد اصابت جسمی نامعلوم به نام «نیبرو» می گویند هیچ ستاره ، سیاره و یا چیز دیگری در فضا به نام نیبرو وجود خارجی ندارد. ناسا ضمن رد نظریه اختلال در برهم خوردن مراکز جاذبه در زمین می افزاید : این اتفاق بسیار نادر است و هر 400 هزار سال رخ می دهد.

در پایان...

ما بعنوان مسلمان می گوییم: هیچکس بجز خدا نمی داند که قیامت در  جه زمانی رخ خواهد داد! و علم نمی تواند زمان قیامت را پیش بینی کند چرا که خداوند می فرماید: (إِنَّ السَّاعَةَ آَتِيَةٌ أَكَادُ أُخْفِيهَا لِتُجْزَى كُلُّ نَفْسٍ بِمَا تَسْعَى * فَلَا يَصُدَّنَّكَ عَنْهَا مَنْ لَا يُؤْمِنُ بِهَا وَاتَّبَعَ هَوَاهُ فَتَرْدَى) [طه: 15-16].  ترجمه: «در حقيقت قيامت فرارسنده است مى‏خواهم آن را پوشيده دارم تا هر كسى به [موجب] آنچه مى‏كوشد جزا يابد* پس هرگز نبايد كسى كه به آن ايمان ندارد و از هوس خويش پيروى كرده است تو را از [ايمان به] آن باز دارد كه هلاك خواهى شد»

نشانه های فراوانی حاکی از آنانند که قیامت نزدیک است، ولی جز خدا وقت دقیق آن را هیچ کس نمی داند. و تمام پیش بینی هایی که در مورد سال 2012 مجلات و روزنامه ها را پر کرده است بهتر از آن حدث هایی که درباره سال 2000 زده می شد نخواهد بود همه ما ان پیش بینی ها را به یاد داریم و می دانیم که سال 2000 سپری شد، بدون اینکه حادثه ی خاصی رخ بدهد ... حال به این آیه دقت کنید: : (يَسْأَلُونَكَ عَنِ السَّاعَةِ أَيَّانَ مُرْسَاهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِنْدَ رَبِّي لَا يُجَلِّيهَا لِوَقْتِهَا إِلَّا هُوَ ثَقُلَتْ فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ لَا تَأْتِيكُمْ إِلَّا بَغْتَةً يَسْأَلُونَكَ كَأَنَّكَ حَفِيٌّ عَنْهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِنْدَ اللَّهِ وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ) [الأعراف: 187].  ترجمه: «  از تو در باره قيامت مى‏پرسند [كه] وقوع آن چه وقت است بگو علم آن تنها نزد پروردگار من است جز او [هيچ كس] آن را به موقع خود آشكار نمى‏گرداند [اين حادثه] بر آسمانها و زمين گران است جز ناگهان به شما نمى‏رسد [باز] از تو مى‏پرسند گويا تو از [زمان وقوع] آن آگاهى بگو علم آن تنها نزد خداست ولى بيشتر مردم نمى‏دانند» خداوند در این آیه می فرماید حتی خود محمد (ص) نیز از زمان قیامت خبر ندارد حال بعضی از ستاره شناسان می آیند و این ادعا ها را می کنند که سال 2012 سال قیامت است. در نهایت یادآوری شود که بسیاری از علایم صغری مربوط به قیامت که پیامبر از آنها خبر داده است به وقوع پیوستند اما علایم کبری هنوز رخ نداده است و قیامت نیز بعد از این حوادث ( همانطور که پیامبر خبر داده است ) رخ خواهد داد.

 

 

ترجمه: www.AZKAR.blogfa.com

منبع: www.kaheel7.com

مصادر اصلی :

1.      http://arabic.cnn.com/2009/scitech/1/28/apocalypse.world/index.html

                     

2.      http://www.ucar.edu/news/releases/2006/sunspot.shtml

 

3.      http://science.nasa.gov/headlines/y2006/10mar_stormwarning.htm

 

4.      http://www.nasa.gov/centers/goddard/news/topstory/2006/solar_cycle.html

 

5.      http://www.newscientist.com/article/mg20127001.300-space-storm-alert-90-seconds-from-catastrophe.html?full=true

 

6.      http://www.nasa.gov/centers/goddard/news/topstory/2006/solar_cycle.html